اسلایدر و ناب های کنترل کننده فلزی برای آی پد


اسلایدر و ناب های کنترل کننده فلزی برای آی پد – کنترل کننده های فلزی برای آی پد


اسلایدر و ناب های کنترل کننده فلزی برای آی پد

 

دستگاه های مالتی تاچ همچون آیپد امروزه در بین مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. از مرور کردن صفحات اینترنتی و بازیهای آنلاین گرفته تا اپلیکیشن های بسیار جدی و تخصصی همه و همه از این وسیله محبوب بهره می برند.امروزه پای اپلیکیشن های تولید موسیقی و مدیا نیز بیش از پیش و بسیار جدی تر از  گذشته به این دستگاه های مالتی تاچ باز شده است.به طوری که بسیار از کمپانی های تولید کننده این گونه نرم افزارها برخی ورژن های بسیار حرفه ای را صرفا برای این دستگاه ها برنامه نویسی می کنند.در این بین تبلت تولید شرکت محبوب اپل (آیپد) از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از برنامه های تخصصی و حرفه ای تولید مالتی مدیا برای این دستگاه جادویی همه کاره برنامه نویسی شده است.

کنترل کننده های فلزی برای آی پد

در حوزه تولید موسیقی می توان از اپلیکشین های دی جی ،گرژبند ، ریک تیبل تا نرم افزار جامع نت نویسی همچون سیمفونی پرو یاد کرد.همچنین اپلیکیشن ها ی کنترل کننده ی هاستهای تولید موسیقی مانند EMC که به طور مثال با نصب آن روی آیپد خود می توانید نرم افزار ابلتون لایو را از طریق وای فای یا بلوتوث توسط آیپد خود کنترل کنید.از آنجا که در حوزه تولید موسیقی الکترونیک و تنظیمات ظریف و حساس پارامترهای مختلف مثلا در سینتی سایزر ها حالت لمسی از دقت کافی برخوردار نیست، برخی از شرکت ها دست به ابتکار جالبی زنده اند. در این زمینه شرکت tunadjgear  از جمله پیشگامان تولید ناب هایی برای نصب روی آیپد و کنترل دقیق تر پارامتهای مختلف این اپلیکیشن ها بود.

اما از آنجا که با ورود ایده ای جدید ذهن های خلاق بیکار نمی نشینند ، Florian Born اقدام به تولید پکیج تبدیل آیپد به یک کنترلر سخت افزاری فلزی بسیار جالب نموده است. پس از نصب اپلیکیشن مادولارز اینترفیس روی آیپد و قرار دادن آن  در داک آلمینیومی طراحی شده  می توان با استفاده از ناب ها و اسلایدرهایی که به صورت مغناطیسی در جای خود ثابت می شوند یک کنترلر سخت افزاری طراحی کرد و توسط آن نرم افزار مورد نظر را کنترل نمود.

منبع: نگاره

همچنین ممکن است دوست داشته باشید...

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *